O Nas

Wizja

Stowarzyszenie Mocni Razem wspiera i rozwija postawy prospołeczne oraz aktywność obywatelską. Kreuje zmiany i nadaje KOLOR społecznościom lokalnym.

Misja

Wspieramy indywidualne osoby oraz społeczności w rozwoju, kreowaniu rzeczywistości, zmieniania siebie i świata na lepszy.

Zespół Stowarzyszenia Mocni Razem

My – różnorodni, o różnym bagażu osobistych i zawodowych doświadczeń wynikających z różnicy wieku, zawodów, miejsc pracy, osobowości, temperamentów. Łączy nas podobna wrażliwość i otwartość na potrzeby ludzi. Spotkaliśmy się w różnym czasie, przy różnych działaniach, poznaliśmy i nadal poznajemy swoje mocne i słabe strony. Podejmujemy nowe wyzwania, realizujemy kolejne projekty, rozwijamy siebie i stowarzyszenie.

Agnieszka Rzepecka

Prezes Stowarzyszenia

Pasjonatka, od załatwiania spraw niemożliwych i trudnych do załatwienia. Potrafi być uparta i konsekwentna dzięki temu realizuje większość swoich zawodowych planów. Posiada rzadką umiejętność efektywnego działania w sytuacjach kryzysowych i pod presją czasu.
Odeszła po 20 latach z pracy na etacie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach przekonana, że chce kreować rzeczywistość i wdrażać model organizowania społeczności lokalnej. Swoją aktywność społeczną zaczynała wiele lat temu od wolontariatu, dlatego wie, jak pozytywnie takie doświadczenie kształtuje młodego człowieka.
Z wykształcenia pedagog, od 2007 roku zajmuje się organizowaniem społeczności lokalnej, jest członkiem Ogólnopolskiego Forum Organizatorów Społeczności Lokalnej działającym przy Stowarzyszeniu CAL z Warszawy. Współtworzyła Strategię Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2016-2020. Wyróżniona w 2011 roku za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie w stowarzyszeniu jest animatorem w projekcie Dzielnicowa Akademia Seniora oraz Centrum Społecznościowe Szopki.

Kontakt: a.rzepecka@mocnirazem.org

Beata Laska

Beata Laska

Wiceprezes Stowarzyszenia

Realistka i pragmatyk, najpierw rozważa wszystkie opcje potem podejmuje decyzje, ale jak już coś postanowi potrafi być wytrwała i konsekwentna. Kreatywna, lubi włączać się w działania poza schematami, jak coś robi to perfekcyjnie i do końca, bo inaczej po prostu nie potrafi.
Od wielu lat zawodowo pracuje z dziećmi i młodzieżą, zaczynała od harcerstwa i prowadzenia drużyny, chyba wtedy przekonała się, ze chce być pedagogiem. Studia pedagogiczne na kierunku opiekuńczo-wychowawczym uzupełniła podyplomową terapią psycho-pedagogiczną. Łączy pracę pedagoga szkolnego z prowadzeniem i pracą w stowarzyszeniu.
Posiada również uprawnienia doradcy zawodowego uważa, że młodzież powinna nabywać umiejętności społeczne, w czym bardzo pomaga aktywność w ramach wolontariatu.
Za pracę wychowawczą z młodzieżą otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Obecnie w stowarzyszeniu jest animatorem w projekcie Dzielnicowa Akademia Seniora.

Kontakt: b.laska@mocnirazem.org

Agnieszka Chimowska

Agnieszka Chimowska

Członek zarządu, skarbnik

Poorganizowana i dokładna. Delikatna, ale potrafi być też bardzo stanowcza. W sprawach finansowych nieubłagana, wszystko się musi zgadzać. Do świata księgowości nie trafiła od razu i nawet nie przypuszczała, że się zadomowi. Najpierw pracowała w punkcie Obsługi klienta i dziale handlowym, następnie trafiła do działu księgowości.
Księgowość nie przysłoniła jej wrażliwości społecznej, potrafią wzruszyć ją rzeczy małe i codzienne. Dzieli czas pomiędzy pracę i obowiązki mamy, dlatego zawsze w biegu, ale energii rzadko jej brakuje.
Ze stowarzyszeniem podjęła współpracę niedawno, ale wszystkim się wydaje, że jest od samego początku, to za sprawą bezpośredniości i nieodłącznego uśmiechu.

Obecnie w stowarzyszeniu  jest specjalistką ds. rozliczeń i sprawozdawczości w projektach Cal Zawodzie, Das Zawodzie i Szopki.

Kontakt: a.chimowska@mocnirazem.org

Marta Omyła

Marta Omyła

Członek stowarzyszenia

Estetka, wrażliwa, lubi działać w oparciu o wcześniej przygotowany plan. Ma wiele różnych umiejętności, może przygotować i omówić prezentację, ale jak trzeba to zrobi też wielkie i piękne bańki mydlane do tego zaskoczy przebraniem.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku pracy socjalnej oraz socjologia. Ze stowarzyszeniem związana od 2013 roku, na początku jako wolontariuszka, następnie członek oraz pracownik. Jest świetnym przykładem na to, że wolontariat to dobry początek drogi zawodowej. Współautorka projektu „Senior Na Plus” współtworzyła także projekt „Obywatele Planety A”, w których jako animatorka promowała wolontariat i aktywność społeczną wśród różnych grup.
Ma także doświadczenie w realizacji tzw. małych grantów z Urzędu Miasta Katowice. Ciekawym doświadczeniem było również koordynowanie w 2015 roku działań związanych z przygotowaniem bloku animacyjnego dla dzieci w Walcowni Cynku w Szopienicach w ramach Industriady.
Prywatnie miłośniczka słodkich wypieków i kulinarnych eksperymentów. Amatorka podróży bliskich i dalekich, dokładnie zaplanowanych oraz spontanicznych. Marzy o odwiedzeniu jak największej ilości krajów świata.

Kontakt: m.omyla@mocnirazem.org

Czerwińska Lubczyk

Agnieszka Czerwińska - Lubszczyk

Członek komisji rewizyjnej, fundraiser

Perfekcjonistka, która nigdy nie zostawia spraw niezamkniętych. Szczera, bezpośrednia i otwarta. Pasjonatka tańca towarzyskiego a w szczególności walca angielskiego i quickstepa.
Współpracę z Agnieszką Rzepecką i Beatą Laską rozpoczęła w 2007 roku, jako wolontariuszka. Zajmowała się organizacją i promocją wolontariatu w środowisku lokalnym, prowadziła zajęcia oraz spotkania edukacyjne dla młodzieży, pełniła rolę opiekuna w trakcie wyjazdów integracyjnych oraz spotkań wolontariuszy z podopiecznymi, pracowała z młodzieżą, jako animator lokalny wspierający młodzież w podejmowanych inicjatywach.
Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunku zarządzanie. Kontynuuje naukę na studiach trzeciego stopnia w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Naukowo interesuje się branżową współpracą małych i średnich przedsiębiorstw. Zawodowo specjalista ds. kadr i płac. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu komunikacji, negocjacji, zarządzania konfliktem w grupach i organizacjach oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Aktualnie w Stowarzyszeniu jest koordynatorem projektu Akademia  Aktywności i  Animacji Społecznej, a także fundraiserem, zajmuje się współpracą z biznesem.

Kontakt: a.czerwinska@mocnirazem.org

 

 

Justyna Niedzwiedzka

Justyna Niedzwiedzka

Członek stowarzyszenia

Mało rzeczy stanowi dla niej problem, naładowana pozytywną energią do świata i ludzi. Potrafi być spontaniczna, ale jak trzeba to poorganizowana. Odnajduje się w każdej sytuacji, nie boi się nowych wyzwań. Rowerem przemierzyła Islandię udowadniając, że kobieta wcale nie zabiera na wakacje dużo bagażu.
Z wykształcenia psycholog pracuje zarówno z nastolatkami, jak i przedszkolakami, stale podnosi swoje zawodowe kwalifikacje.
W ramach projektu Obywatele Planety A prowadziła z sukcesem Młodzieżowy Klub Aktywności Obywatelskiej, wspólnie z wolontariuszami stworzyła grę planszową.

Autorka projektu Różnice to nie granice.

Agelika Finkas

Angelika Buda

Członek stowarzyszenia

Zawsze uśmiechnięta i życzliwie nastawiona do ludzi, łatwo nawiązuje kontakty zarówno z młodzieżą, jak i seniorami. Optymistycznie nastawiona do świata, podejmuje nowe wyzwania i stale się uczy, bo jest dopiero na początku zawodowej drogi. Jej historia jest przykładem na to, że wolontariat może być drogą do zatrudnienia. Zaczynała od wolontariatu, teraz już zawodowo związana ze stowarzyszeniem.
Specjalizuje się w realizacji oraz koordynacji małych grantów. Współpracuje z młodymi wolontariuszami zaraża ich pozytywną energią i motywuje do działania.
Na swoim koncie ma też autorskie realizacje Czas dla mamy, organizację II Dzielnicowego Śniadania na Trawie.

Obecnie w stowarzyszeniu jest koordynatorem w projekcie Dzielnicowa Akademia Seniora. 

Kontakt: a.buda@mocnirazem.org

Katarzyna Masiulanis-Czechowicz

Katarzyna Masiulanis

Członek Stowarzyszenia

Kocha pracę konceptualną, kreatywne wyzwania oraz życie. Jednakże nie tylko to rozumiane w wymiarze indywidualnym, lecz przede wszystkim to, które występuje w grupach złączonych więziami społecznymi. Uważa, że wspieranie tej właśnie witalności to ogromny przywilej człowieka, dlatego też od czasów nastoletnich jest praktycznie nieprzerwanie związana z różnego typu organizacjami społecznymi (NGO).

Swoją przygodę ze Stowarzyszeniem kontynuuje od 2014, wspierając je głównie w działaniach marketingowych, koncepcyjnych, diagnostycznych czy ewaluacyjnych. Zawodowo zajmuje się marketingiem, hobbistycznie socjologią i filozofią.

Prywatnie jest żoną, która ma zaszczyt iść przez życie u boku wspaniałego mężczyzny, który również udziela się w pracach dla dobra publicznego. Od niedawna jest także szczęśliwą mamą małego niemowlaczka, wobec którego  żywi nadzieję, iż on również zechce dołączyć do grona „wariatów – działaczy społecznych”. Macierzyństwo jest dla niej nie tylko wyzwaniem, lecz także przyjemnością, która urzeczywistnia się między innymi pod postacią @My, czyli atramentowej mamy (atramentowamama.blogspot.com).

Aktualnie w Stowarzyszeniu pełni rolę członka komisji rewizyjnej.

Ania Niszkiewicz

Ania Niszkiewicz

Członek stowarzyszenia

Do stowarzyszenia „Mocni Razem” trafiła na początku studiów tj. prawie 4 lata temu. Nie zastanawiała się długo, postanowiła być wolontariuszką.
Na początku została Korkiem, czyli pomagała dzieciom w nauce. W tym czasie dostała również propozycję udziału w projekcie jako wolontariusz dziennikarz, do tej pory pisze teksty, aktualnie na stronę stowarzyszenia. Zachęcamy Was do przeczytania artykułów, które znajdują się na stronie stowarzyszenia w dziale „Rozmyślania nad chwilą”.  Ania z natury i z tytułu jest filozofem, dlatego też znajdziecie w nich nutkę refleksyjności.

Ania ma taką zasadę, że interesuje się wszystkim tym, co w danej chwili uważa, że zasługuje na  uwagę. Jej zainteresowaniem jest Zainteresowanie. Od kiedy zaintrygowało ją to słowo już się nie nudzi. Odpoczywa przy literaturze rosyjskiej, uwielbia ten styl pisania i to spojrzenie na świat. Marzy o&nbsppodróży nad Bajkał, teraz podróżuje tam w snach i uważa, że już dużo zwiedziła. Lubi również jeździć różnego rodzaju komunikacją miejską, obserwuje zmieniającą się rzeczywistość, poszukując w niej tego, co jest za „Lwią skałą”. Drugą jej zasadą jest „spodziewaj się niespodziewanego”, dlatego mało ją zaskakuje, więcej zadziwia. Z tym zdziwieniem idzie sobie Ania pod rękę, towarzyszy im stawanie się, które sprawia, że tak wiele rzeczy wciąż na nowo zachwyca, bo nie jest przez nią uznane za poznane.  Ostatnia i najważniejsza zasada Ani to spokój w sercu, o którym kiedyś usłyszała, że jest tak ważny.

Obrała dobry kierunek, dobrego przewodnika i teraz jak ktoś ją spyta
„Co u Ciebie?”, może ze spokojem i pewnością w sercu powiedzieć „Wszystko w porządku”.

Aktualnie jest pracownikiem i członkiem stowarzyszenia. Najpierw była koordynatorem projektu, liderem Klubu Wolontariusza „Szansa”, obecnie jest animatorem. Pracuje z grupą młodych wolontariuszy stowarzyszenia. Wspólnie uczą się i realizują projekty. Przed nimi nowe zadanie, bo do ich szeregów wstąpił kot Wolontaruś, o nim możecie również przeczytać na stronie.

Obecnie w stowarzyszeniu jest animatorem w projekcie Centrum Społecznościowe Szopki.

Kontakt: a.niszkiewicz@mocnirazem.org

Ania Janusz

Ania Janusz

Członek stowarzyszenia

„Gdy człowiek podejmuje już decyzję to trochę jakby wskoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawet nie śniło, w chwili gdy ją podejmował”.

Paulo Coelho, Alchemik

Po 20 latach pracy podjęła decyzję o odejściu z pracy na etacie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Pasjonatka ludzkich osobowości, praca zawodowa nauczyła ją pokory, otwartości, ale także tolerancji. Ze zrozumieniem, popartym wieloletnim doświadczeniem zawodowym podchodzi
do drugiego człowieka. Jest obserwatorem, niezauważona lubi zauważać.

Prywatnie ceni, kocha i stara się okazywać wsparcie najbliższym. Marzeniem jest ucieczka na wieś i życie w duchu slow life.

Obecnie w stowarzyszeniu  jest animatorem oraz koordynatorem w projekcie Cal Zawodzie oraz koordynatorem w projekcie Centrum Animacji Młodzieżowej.

Kontakt: a.janusz@mocnirazem.org

Ala Król

Alicja Król

Członek Stowarzyszenia

Urodziła się w Szopienicach, tu też mieszka i pracuje do dziś.
Ma wspaniałą, trochę szaloną rodzinkę. Jest szczęśliwą mamą dorosłego już syna.
Od  ćwierć wieku pracuje w szkole z dziećmi – co sprawia jej dużą radość.
Z Mocnymi Razem związana od samego początku  ich powstania. Uczestniczyła już w kilku ważnych projektach stowarzyszenia. Teraz czas na kolejne wyzwania…
Obecnie w stowarzyszeniu  jest animatorem w projekcie Dzielnicowa Akademia Seniora

Kontakt: a.krol@mocnirazem.org

Dołącz do nas - zapraszamy!

Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chcą wspierać ludzi w kreowaniu i zmienianiu swoich lokalnych społeczności, a także towarzyszyć młodym ludziom, którzy poprzez wolontariat, w praktycznym działaniu pomagają ale też nabywają ważne umiejętności społeczne.

Członkowie Honorowi Stowarzyszenia

  • Pani Małgorzata Izydorczyk
  • Pan Stefano Buffon
  • Pani Barbara Wocław
  • Pani Barbara Adamczyk