Aktualności

Serdecznie zapraszamy na konferencję ” Poczuj, żeby zrozumieć, budujemy międzypokoleniowe mosty” jest ona wstępem do realizacji projektu, w którym przybliżamy ograniczenia i funkcjonowanie osób starszych uczniom, przedstawicielom instytucji i firm z wykorzystaniem symulatora starości.   

Link do rejestracji na konferencję

https://quatronum.pl/pp/konferencja/

Więcej informacji na profilu projektu: 

https://www.facebook.com/Poczujzebyzrozumiec

Konferencja

 

Konferencja

Za nami radosny, pełny emocji oraz spotkań z mieszkańcami  Zawodzia dzień.
Podczas Festiwalu Metamorfoz, który zorganizował Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie mieliśmy swoje kolorowe stanowisko z rękodziełem zrobionym przez seniorów.
Seniorzy prowadzili także animacje dla dzieci, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych.
Gratulujemy Andrzejowi Górnemu wyróżnienia za działania społeczne, ale brawa także dla Marysi, która wspiera we wszystkim Andrzeja.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Zawodzia, którzy odwiedzili nasze stanowisko.
Brawa dla całej ekipy seniorów z Dzielnicowej Akademii Seniora, którą prowadzimy w Zawodziu za zrobienie i przyniesienie prac na kiermasz i aktywny udział w imprezie.
Góry można z Wami przenosić!

Kolejny wspólny wyjazd i kolejny wspólny czas. Tym razem zawitaliśmy do Rybnika, który ma wiele miejsc do odkrycia.
Ciekawostką dla wszystkich było Edukatorium Juliusz multimedialne muzeum poświęcone zdrowiu. Zachwyciło nas malarstwo Pani Kazimiery Drewniok, Bazylika św. Antoniego i ciekawa strefa zrobiona przez mieszkańców Hallo Rybnik.
Więcej o wycieczkach dla seniorów, oraz zdjęć z wyjazdów na facebooku: https://www.facebook.com/SeniorzyMR

Słońce, piękny ogród botaniczny w Zabrzu, urokliwy Chudów, odpoczynek przy tężni i smaczny obiad w greckiej restauracji. Radość z bycia razem.
Kolejny wyjazd, który organizujemy tak, by nikogo nie wykluczyć ze względu na ograniczenia ruchowe, czy inne niepełnosprawności.
Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Katowice.

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach w ciągu ostatnich dwóch lat 15 studentów odbyło miesięczne staże w naszym stowarzyszeniu. Mogli sprawdzić się w wielu praktycznych działaniach z seniorami i młodzieżą. Ostatnią osobą na stażu był Karol, którego zaangażowanie i umiejętności wysoko oceniamy.
Opinie stażystów, zakres możliwego stażu znajduje się w zakładce praktyki.

Pani Małgorzata Pietrzak z Instytutu Korfantego w Katowicach  ciekawie, z wielką pasją i na przykładach opowiedziała podczas spotkania z seniorami o historii, tradycji i elementach śląskiego stroju.
Piękne to było spotkanie, z wieloma unikalnymi, prawdziwymi elementami śląskiego stroju, ale też własnoręcznie wykonanymi przez Panią Małgorzatę.
Pani Małgorzata Pietrzak jest również autorką książki dla dzieci o śląskich tradycjach “Ciotka Nyszka i spółka”.

Dziękujemy za spotkanie.

Seniorzy rozpoczęli realizację inicjatywy lokalnej dofinansowanej z Urzędu Miasta Katowice.
Podziwiamy ich organizację, zaradność i pracowitość, z wielką radością wspieramy i pomagamy wspólnie z
MDK Bogucice – Zawodzie
Podczas pierwszego muzycznego spotkania  udało się wszystko, było słonecznie, muzycznie, tanecznie radośnie z odwiedzinami Maciej Biskupski – Przewodniczący Rady Miasta Katowice
Pięknie śpiewały Claudia i Kasia Chwołka