Aktualności

Spotkanie z Jednooką Wojowniczką

Za nami spotkanie z wyjątkową osobą – Anetą Skrzypek – Jednooką Wojowniczką. 

To było wspaniałe spotkanie, na którym wybrzmiało mnóstwo pozytywnych komunikatów. Bezpieczna przestrzeń pozwoliła uczestnikom na nieskrępowane zadawanie pytań, które przybliżyły im świat osób niepełnosprawnych. Młodzi dowiedzieli się jak żyje się z jednoocznością, usłyszeli o tym, co buduje poczucie własnej wartości oraz posłuchali pięknych świadectw osób, które mimo różnych ograniczeń, żyją pełnią życia.

To był bardzo wartościowy czas dla nas wszystkich. Dziękujemy!

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Za nami czas zamknięcia i izolacji, dlatego teraz czas na rozruch, spacery, bycie na powietrzu, w otoczeniu pięknej, wiosennej przyrody.

W tym roku stawiamy na odkrywanie, przypominanie, że blisko nas są też przepiękne tereny, które warte są zobaczenia nawet po raz kolejny, bo piękno nigdy się nie nudzi.
Takim właśnie miejscem jest Park w Świerklańcu, którym podczas wyjazdu integracyjnego wszyscy się zachwycili.

Wyjazd integracyjny realizowany w ramach zadania Dzielnicowa Akademia Seniora, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

To cykl edukacyjnych warsztatów, który powstał, by wyposażyć  młodzież  w nowe kompetencje przydatne podczas wchodzenia na rynek pracy. Zajęcia prowadzone z pasją i zaangażowaniem to dobrze spędzony czas pełen pozytywnej energii. Młodzi ludzie podczas spotkań nabywają wiedzę z zakresu animacji czasu wolnego, poszerzają umiejętności praktyczne, poznają nietuzinkowe sposoby na dobrą zabawę. 

Podczas trzech pierwszych spotkań grupa dowiedziała się kim jest animator, opanowała pracę z mikrofonem oraz zdobyła wiedzę jak od A do Z przygotować się do poprowadzenia animacji.

Kolejne spotkanie już 9 czerwca,  a wtedy przydatny warsztat na temat tego, jak poradzić sobie z porażką.

 Trzymamy kciuki za przyszłych animatorów, którzy już wkrótce będą mogli profesjonalnie animować czas wolny.

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Za nami piękna sobota z ekologicznym akcentem. 15 maja 2021 odbyło się wydarzenie pod nazwą Donica Dla Zawodzia. Wraz z mieszkańcami zazielenialiśmy dzielnicę. W ramach akcji mieszkańcy mogli wziąć kwiaty na swój balkon, ozdobić kamienie wiosennymi wzorami i skorzystać z poczęstunku na świeżym powietrzu. Grupa dzielnicowych bohaterów wybrała się też „w teren” sadząc w opuszczonych donicach miejskich wieloletnie kwiaty, które będą cieszyć oko w tym i kolejnych sezonach. Była to wymagająca praca, ale dała też wszystkim ogromną satysfakcję. Zawodzie nam się zazieleni i wypięknieje! Zawsze warto być bliżej natury!
Działanie realizowane w ramach projektu Centra Społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Za nami wyjątkowe wydarzenie- Sąsiedzka Majówka. Zorganizowane dla seniorów mieszkających w Zawodziu. Wydarzenie wyjątkowe bo wreszcie mogliśmy się spotkać w większej grupie, być bez maseczek, z dużą nadzieją, że wracamy do normalności.
Była muzyka na żywo, zabawa, wspólne śpiewanie i integracja. Każdy otrzymał słodki poczęstunek i napoje. Dopisała pogoda i humory.
Działanie realizowane w ramach zadania Dzielnicowa Akademia Seniora, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

To cykl, który zdradza tajniki tworzenia inicjatyw młodzieżowych. Przyprawia o zawrót głowy – w tym pozytywnym znaczeniu. Młodzi, optymistycznie nastawieni do życia ludzie, dzielą się pomysłami, planują, rozeznają zasoby. Wszystko po to, by działać na rzecz społeczności lokalnej, by czerpać radość z wprowadzanych zmian.
Za nami już dwa spotkania pt. „Jak napisać inicjatywę”, a przed nami „Promocja działań społecznych”, „Improwizacja, co zrobić jak plan się sypie” oraz „Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach dotyczących wydarzenia. Merytorycznie, warsztatowo, całościowo podchodzimy do tematu i zakochujemy się w działaniu.

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Rozpoczęliśmy Cykl Warsztatów Rozwojowych – Rozpałka. Warsztaty dla dorosłych mieszkańców Zawodzia, którzy chcą lepiej poznać siebie, określić swoje potrzeby i granice oraz dokonać trwałej zmiany. 20 kwietnia spotkała się fantastyczna grupa o zróżnicowanych doświadczeniach, potrzebach i w zróżnicowanym wieku, aby podzielić się przemyśleniami. Tematem zajęć: „Ja, Oni i moje granice” – samoświadomość w zakresie budowania dystansu społecznego. Czy było warto? Oczywiście! Kolejne spotkanie już maju!
Działanie realizowane w ramach projektu Centra społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Białe kamienie, a na nich kolorowe obrazki, hasła, każdy inny, według autorskich pomysłów naszych seniorów.
Dzisiaj zaczęliśmy akcję ZARAŻANIA OPTYMIZMEM, kolorowe kamienie z optymistycznym przesłaniem rozłożymy na terenie Zawodzia.

Spotkanie realizowane w ramach zadania Dzielnicowa Akademia Seniora, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia. 

W okresie przedświątecznym młodzi zdolni z Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia zorganizowali warsztaty twórcze pt. „Uszyj marzenia z Magdą”.   Zaczęło się od pomysłów, które zostały przelane na papier i tak powstały projekty. Projekty nieszablonowe, zindywidualizowane, po prostu nasze. Piękne torby, worki oraz gumki do włosów, czyli moda miejska prosto z Kotłowni. Produkty, które powstały mogą teraz cieszyć oko oraz napawać wykonawców dumą. My natomiast jesteśmy dumni, że Ci wspaniali ludzie chcą z nami być, poszukiwać, rozwijać się. 

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Taką kwotę przekazała nam @szachmat.korneliaduda ze sprzedaży swojej książki Pewniaki maturalne w sklepie internetowym. Wielkie, wielkie podziękowania dla @szachmat.korneliaduda i wszystkich, którzy zakupili książkę (świetna inwestycja!). 

Środki przeznaczymy na rozwój wolontariatu w naszym stowarzyszeniu. Wolontariat rozwija i uwrażliwia, dlatego z przekonaniem od lat wkręcamy młodych ludzi w różne działania społeczne.