Aktualności

Młodzi ludzie z Centrum Animacji Młodzieżowej postanowili dzielić się radością. Wykonali drewniane, okazałe gwiazdki i wyruszyli z nimi do lokalnej społeczności, by wspólnie udekorować pachnące choinki. Magiczny czas wspólnych rozmów, dziecięcych śmiechów, umacnianie relacji poprzez wspólne działanie. Przejeżdżając koło skweru H. Krzysztofiaka, bądź odwiedzając sąsiadów na ulicy Korczaka w katowickiej dzielnicy Burowiec, nacieszcie oczy naszymi choinkami.
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Mamy to! Hurra!
Po raz drugi stanęła choinka koło Ośrodka Sportowego Słowian w katowickiej dzielnicy Zawodzie. Dekoracje wykonali seniorzy z patyczków przekazanych przez Ziko Uroda i Zdrowie.
Choinka jest nasza, wspólna “dzielnicowa” wypatrzona w lesie, wskazana przez leśników (dbają, żeby nie wycinać tego, co nie można).
To była wspólna super akcja!
Ukłony i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję pozyskania, ozdobienia i postawienia choinki.
Razem możemy więcej!

Katowice – oficjalny profil miasta

Rada Jednostki Pomocniczej nr 3 Katowice – Zawodzie

Nadleśnictwo Katowice – Pgl Lasy Państwowe

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach

https://www.facebook.com/ZikoUrodaiZdrowie

Uczestnicy naszego projektu i mieszkańcy Zawodzia otrzymali zestawy startowe do samodzielnego wykonania mydełek.
Okazało się, że to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu dla całej rodziny.
Swoimi dziełami mieszkańcy pochwalili się wysyłając zdjęcia swoich kolorowych i pachnących mydełek. Działanie miało również wymiar edukacyjny pokazując jak ważne jest dbanie o higienę rąk.
Działania realizowane w ramach projektu “Damy Radę! Program aktywizacji zawodowej i społecznej w Katowicach realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekt jest przedsięwzięciem partnerskim, realizowanym wspólnie z miastem Katowice.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z Kornelią Dudą. Kornelia to nasza była wolontariuszka w przeszłości włączała się w różne nasze działania, bo ma wiele talentów i umiejętności. Dziś jest właścicielką firmy o nazwie Szach MAT prowadzi szkolenia online, nagrywa filmiki na YouTube, wydała książkę Pewniaki Maturalne.
Postanowiła wesprzeć nasze stowarzyszenie oddając cegiełkę ze sprzedaży swojej książki na potrzeby naszego stowarzyszenia.
Dziękujemy!!!

Od poniedziałku tj.9.11.2020 wprowadzamy jednoosobowe dyżury w naszych siedzibach na Zawodziu i Szopienicach. Pozostali pracownicy wykonują obowiązki zdalnie.

Jesteśmy dostępni pod numerami telefonów:
Centrum Aktywności Lokalnej Zawodzie
881 454 543
Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia
729 974 629
Dzielnicowa Akademia Seniora Zawodzie 509 233 227

Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

Za nami oficjalne zakończenie projektu Dzielnicowa Akademia Seniora, który realizowaliśmy w Zawodziu od 01.01. 2018 w partnerstwie z Urzędem Miasta Katowice.
Nie o takim zakończeniu marzyliśmy w maseczkach, w ograniczonym składzie ze względu na zachowanie bezpiecznego dystansu, ważne jednak, że udało się spotkać, podsumować nasze działania, wzruszyć przy oglądaniu zdjęć, być razem.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi Urzędowi Miasta Katowice reprezentowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach oraz instytucjom współpracującym przy realizacji projektu:

Rada Jednostki Pomocniczej nr 3 Katowice – Zawodzie

MDK Bogucice – Zawodzie

Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Coś się kończy, coś się zaczyna…..

Wczoraj podczas ostatniego już spotkania w ramach projektu “Centrum Animacji Młodzieżowej w Szopienicach – etap I” podsumowaliśmy działania Klubu Rodzica. Przy pysznej kawie wspominaliśmy, oglądaliśmy zdjęcia i dzieliliśmy się swoimi refleksjami. Na koniec uczestnicy stworzyli swoje własne i niepowtarzalne doniczki, do których zasadzili piękne, jesienne wrzosy.
Cały zespół Kotłowni serdecznie dziękuje za wszystkie wspólne chwile i działania, które mogliśmy zrealizować w ramach projektu z uczestnikami Klubu Rodzica.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Pod koniec września odbył się II bieg „Damy Radę”, który powstał z inicjatywy mieszkańców Zawodzia i wolontariuszy naszego stowarzyszenia.
Bieg miał charakter bezpłatny, odbył się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Zawodnicy zmagali się z dystansem 5 i 10 km po asfaltowej trasie na Dolinie Trzech Stawów. Każdy z uczestników na mecie otrzymał pamiątkowy medal.
Ta inicjatywa po raz kolejny pokazała, że ludzie działając RAZEM mają ogromną moc. Nasi wspaniali mieszkańcy i wolontariusze wzięli sprawy w swoje ręce, w przygotowania biegu włożyli ogrom pracy i serca, a kiedy do naszej drużyny dołączały kolejne lokalne firmy, które wspierały nasze przedsięwzięcie to prawdziwej radości nie było końca i nie zabrakło motywacji do dalszego działania.
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim tym, którzy uwierzyli w sukces tego przedsięwzięcia i wsparli nas w działaniu.
Realizujemy w partnerstwie z Miastem Katowice projekt „Damy Radę! Program aktywizacji zawodowej i społecznej w Katowicach, dzięki temu takie wspaniałe inicjatywy mają szansę zaistnieć na mapie Katowic.

Za nami gra terenowa o intrygującym tytule „Źródła Nieszczęść”, która wszystkim uczestnikom dostarczyła bardzo wielu emocji.
Zadania zostały przygotowane przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia z projektu Centrum Aktywności Lokalnej w Zawodziu.
Dawały one możliwość wykazania się sprytem, logiką, wiedzą oraz zręcznością. Gra miała bardzo edukacyjny charakter, mamy nadzieję, że uczestnicy zrozumieli i zapamiętali że jest taka granica, stawiana przez przyrodę, której nigdy nie powinniśmy przekraczać.

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Animacji Młodzieżowej (CAM) w Szopienicach – etap I.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.