Aktualności

Piątkowe popołudnie ze sztuką? Tak! W dniu 27.09.2019r w Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia odbył się wernisaż fotografii „Szopienice oczami nastolatków”. Wysłuchaliśmy prelekcji Pani Anastazji Skorok fotografki, która prowadziła spotkania edukacyjne dla naszej młodzieży. Pani Anastazja wprowadziła nas w swój świat pasji, przygód i marzeń, które świetnie łączy z pracą. Podczas wernisażu oglądaliśmy zdjęcia wykonane przez młodych uczestników warsztatów fotograficznych i drogą konkursu wyłoniliśmy zwycięzców.
Całość uświetnił koncert Weroniki Ryby laureatki XIII i XV Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Pani Anny Dymnej.

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki- etap I realizowane w partnerstwie z Miastem Katowice współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Takiego działania jeszcze nie było! Młodzi wolontariusze-uczestnicy projektu Centrum Społecznościowe Szopki etap I przy wsparciu animatora przygotowali pokój zagadek popularny escape room o nazwie Kotłownia Szyfrów.
Doskonały pomysł, ciekawe zagadki, scenografia, wszystko to sprawiło, że uczestnicy świetnie się bawili, próbując odgadnąć hasło i wyjść z pokoju.
Już pojawiły się pomysły na kolejny, o nowej tematyce escape room.

Każdy ma swoją historię, ostatnio poznaliśmy Stefano, który urodził się blisko Wenecji, a mieszka w naszym kraju. Stefano przyjechał do Polski 10 lat temu, zakochał się w Monice, zauroczył Polską i został. Wspólnie z żoną Moniką wprowadzali nas we włoskie klimaty. Było przepyszne jedzenie (oczywiście makarony), deser tiramisu, ale było też o zwyczajach, rodzinie, życiu. Pyszne potrawy przygotowywały Monika i Ana z Macedonii znajoma naszych włoskich przyjaciół.
Dziękujemy! Było SUPER!
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki- etap I realizowane w partnerstwie z Miastem Katowice  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W ostatnią niedzielę ekipa naszych wolontariuszy prowadziła animacje dla najmłodszych podczas Business Run. To charytatywny bieg, którego celem jest zebranie środków na protezy kończyn dla konkretnych osób.
W imprezie uczestniczyliśmy już kolejny rok prowadząc animacje dla najmłodszych. W tym roku pogoda nie rozpieszczała, ale wolontariuszom energii i zapału nie brakowało.

Za nami kolejny trening umiejętności społecznych dla młodzieży. Emocje, potrzeby, wartości – choć towarzyszą nam każdego dnia nie zawsze potrafimy je rozpoznawać i skutecznie nimi zarządzać. Podczas szkolenia młodzież zdobywa wiedzę o tym, jak poruszać się w skomplikowanym świecie emocji i relacji międzyludzkich.
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia projekt realizowany w partnerstwie z Miastem Katowice  współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Katowice oraz Unii Europejskiej.

Latem postanowiliśmy seniorom przybliżać najbliższe okolice, wiele się zmienia, a często to co blisko najtrudniej zauważyć. Pod koniec sierpnia wybraliśmy się więc do Pszczyny. Okazało się, że dodatkową atrakcją wycieczki jest przejazd pociągiem, którym wielu seniorów już dawno nie jechało. W Pszczynie podziwialiśmy zamek, piękny park, rynek, był też czas na wspólną kawę.
Działanie realizowane w ramach projektu Dzielnicowa Akademia Seniora. Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Katowice i ze środków Unii Europejskiej.

Za nami Wakacyjny Piknik Wolontariusza, podczas którego gościliśmy zagranicznych gości ze Stowarzyszenia Bona Fides.
Przy galaretkach i lemoniadzie mieliśmy okazję wymienić się wzajemnymi doświadczeniami w pracy Wolontariusza oraz wspólnie przeprowadzić ciekawe animacje zarówno dla młodszych jak i trochę starszych.
To było inspirujące spotkanie, mamy nadzieję, że nie ostatnie!
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki- etap I realizowane w partnerstwie z Miastem Katowice  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

01.08.2019 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Rodzica. Z inicjatywy rodziców podjęto temat rozwoju emocjonalnego dzieci i wyzwań stojącymi przed współczesnymi rodzinami. Uczestnicy pytali o sposoby budowania relacji i zaspokajania potrzeby bliskości z dzieckiem na poszczególnych etapach rozwoju.
Psycholog prezentował dane z badań, ale przed wszystkim zachęcał do wymiany doświadczeń i otwartej dyskusji. Była również okazja do wspólnej zabawy zacieśniającej więzi pomiędzy rodzicami, a dziećmi. Wykorzystano elementy metody ruchu rozwijającego, która pozwala na wszechstronny rozwój ciała i psychiki oraz uczy nawiązywania kontaktów z innymi. Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Animacji Młodzieżowej, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Katowice i funduszy Unii Europejskiej.

23.07.2019 w ramach Klubu Mieszkańca odbyło się spotkanie z baristą. Dzięki temu mieszkańcy poszerzyli wiedzę o kawie, poznali tajniki przygotowania tego pysznego trunku domowym sposobem.
Podczas spotkania, które okraszone było włoskim klimatem panowała rodzinna i niezwykle serdeczna atmosfera. Wspólne przygotowanie kawy okazało się świetną zabawą, uczestnicy spotkania mieli okazję poznać się i miło spędzić czas.
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Aktywności Lokalnej, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Katowice i funduszy Unii Europejskiej.

W Zawodziu rozpoczynamy nową tradycję Dzień Mieszkańca Zawodzia. Impreza zorganizowana przez mieszkańców, dla mieszkańców i z udziałem mieszkańców.
Odbyła się w ostatni weekend czerwca, atrakcji było moc! Najmłodsi mieszkańcy mogli wziąć udział w kolorowym biegu, starsi mieszkańcy czynnie uczestniczyli w grze terenowej, w różnorodnych warsztatach mogli również podziwiać występy artystyczne. Dużą atrakcją okazał się pokaz musztry i animacje dla dzieci. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i aktywne włączenie się w organizację imprezy, szczególnie najwspanialszym na świecie wolontariuszom oraz naszemu prężnie działającemu Klubowi Mam.
Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Aktywności Lokalnej, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Katowice i funduszy Unii Europejskiej.