Aktualności

W ostatnim tygodniu sierpnia młodzież z Centrum Animacji Młodzieżowej „Kotłownia” wybrała się do parku linowego Stawiki, aby stawić czoła wielkiemu wyzwaniu!
Na miejscu, na naszych uczestników czekały liczne, nadrzewne atrakcje, które niejedną osobę przyprawiły o gęsią skórkę!
Czy było ciężko? Momentami nawet bardzo!
Czy było warto? Jeszcze jak!!!
Wypad ten pozwolił nam wspólnie spędzić czas i sprawdzić samych siebie.
Polecamy takie atrakcje.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i świetna zabawę

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w
Szopienicach – II etap.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice
i środków własnych stowarzyszenia.

W sierpniu powstał w Zawodziu Ogród Społeczny w okolicach bloku przy ul. 1 Maja 108.  Było to możliwe dzięki czujności jednej z mieszkanek, która zauważyła w Internecie  konkurs miasta Katowice na projekt ogrodu społecznego pt. „ZróbMy sobie grządki”
Spotkanie osób zainteresowanych złożeniem wniosku w konkursie przeprowadzono w Centrum Aktywności Lokalnej Zawodzie prowadzonym przez Stowarzyszenie Mocni Razem. Frekwencja była spora, a spotkanie zaowocowało utworzeniem grupy inicjatywnej, która napisała i złożyła projekt w konkursie.
Z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o wyborze naszego projektu do realizacji. A realizacja to już sama przyjemność! Mieszkańcy wraz z profesjonalistami zatrudnionymi przez Urząd Miasta oraz przy wsparciu pracowników i wolontariuszy Stowarzyszenia przez kilka dni tworzyli nasz kawałek zieleni w mieście. Było zbijanie i malowanie donic, sadzenie kwiatów i ziół, powstała pergola i kompostownik.
Co teraz? Korzystać, dbać, cieszyć się zielenią. 
To przestrzeń dla wszystkich mieszkańców. Mamy nadzieję, że pozostanie piękną na lata.

Śmiało możemy stwierdzić, iż nasi wolontariusze wyspecjalizowali się w grach terenowych.
To już IV gra, którą mogli cieszyć się mieszkańcy Szopienic i Burowca przygotowana i koordynowana przez młodych ambitnych ludzi.
28 sierpnia na starcie pojawiło się aż osiem grup, które z ekscytacją podjęło wyzwanie i zdecydowało się … porajzować.
Śmiałkowie zmierzyli się z trasą pełną wyzwań, na której nie zabrakło łamania szyfrów, uruchamiania zmysłów, uwalniania kreatywności, oraz rozpoznawania wojskowego kamuflażu.
To, co z pewnością zapadnie uczestnikom w pamięci to wspólna zabawa i zespołowa współpraca!
Po przejściu trasy, na mecie, grupy mogły odpocząć w specjalnej strefie kawiarnianej.
Zakończeniem tego dnia był festiwal kolorów, którym barwnie wszyscy pożegnali wakacje.
Wszystkim wolontariuszom, dziękujemy za profesjonalne podejście. Ich zaangażowanie w tworzenie stanowisk zapewniło świetną zabawę uczestnikom, opartą na współpracy i budowaniu relacji. 

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Cykl Warsztatów Rozwojowych – Rozpałka trwa! Właśnie rozpoczęliśmy 2 edycję warsztatów dla dorosłych mieszkańców Zawodzia, którzy chcą lepiej poznać siebie i dokonać trwałej zmiany. Właśnie zmianie w aspekcie indywidualnym poświęcona jest druga edycja cyklu. Jest trochę teorii dotyczącej zmian i strategii radzenia sobie z nimi, ale przede wszystkim jest mnóstwo wspaniałych historii i doświadczeń, którymi dzieli się grupa. Grupa niezwykle różnorodna i piękna! Zapraszamy wszystkich do dołączenia. 

Zgłoszenia telefoniczne: 881 454 543

Działanie realizowane w ramach projektu Centra społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu.
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Kolejne ważne wydarzenie za nami, wspólnie z mieszkańcami tworzyliśmy mural z hasłem Lubię Zawodzie. 

Stary, czteroletni mural z hasłem ,,Łącza łączy’’ został zastąpiony nowym. Zarówno seniorzy, jak i młodzież aktywnie uczestniczyli w procesie powstawania dzieła i włożyli w to cząstkę siebie. Dzięki tak zgranej ekipie i doskonałej współpracy powstał mural z nowym hasłem, z którym  z pewnością utożsami się każdy z mieszkańców dzielnicy. Dwa proste słowa ,,Lubię Zawodzie’’ dobrze obrazują klimat panujący w tym miejscu.

Wydarzenie było międzypokoleniowe, każdy miał swoje zadanie do wykonania jedni malowali mural, inni piekli gofry, naleśniki, obierali owoce, czy opowiadali kawały. To wspólne działanie pokazało kolejny raz, że RAZEM możemy zdecydowanie więcej!

Podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy byli zaangażowani w to działanie.

Działanie realizowany w ramach zadania Dzielnicowa Akademia Seniora, finansowane ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Za nami wyjście integracyjne do wyjątkowego i niesamowitego miejsca! 

Ważne Miejsce to punkt na mapie Katowic, który każdy powinien odwiedzić. 

Młodzież z Projektu Centrum Animacji Młodzieżowej „Kotłownia” uczestniczyła w spotkaniu Tajemnica Ciemności, podczas którego doświadczyła na własnej skórze sposobu funkcjonowania osób niewidomych. Zamknięci przez godzinę w całkowicie zaciemnionych, inspirująco zaaranżowanych pomieszczeniach odkrywali otaczającą ich rzeczywistość wszystkimi zmysłami, poza wzrokiem. 

Doświadczenie to nie było łatwe, jednak sprawiło, że wyszliśmy stamtąd pełni podziwu oraz empatii dla osób niewidomych.   

Polecamy to miejsce wszystkim, którzy chcą inaczej spojrzeć na otaczającą ich rzeczywistość.  

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Za nami kolejne wydarzenie na Drodze Dobrych Myśli w katowickiej dzielnicy Zawodzie, tym razem SPACER Z UŚMIECHEM. 

Ideą spaceru była integracja mieszkańców dzielnicy, pokazanie, że nawet tak podstawowa czynność jaką jest spacerowanie, może wywołać uśmiech i być okazją do wspólnej, radosnej zabawy.

Przed samym wejściem na Drogę Dobrych Myśli czekały na mieszkańców dwa uśmiechnięte klauny, które witały uczestników i rozdawały słodkości.

Dalej była moc innych atrakcji! Stoisko z pozytywnymi kamieniami, chętni mogli ozdobić swój kamień w dowolny sposób i popisać się kreatywnością. Punkt z warkoczykami i tymczasowymi, kolorowymi tatuażami. Zarówno młodsi, jak i starsi spacerowicze chętnie korzystali z możliwości urozmaicenia swojego wyglądu. Kolejną atrakcją był pokaz żonglerki i magicznych sztuczek, tańce i zabawy animacyjne oraz bańki mydlane, których wielkość robiła ogromne wrażenie.

Dodatkowo, już od samego początku spaceru, mogliśmy natknąć się na wyjątkowego spacerowicza – Kung Fu Pandę, która chętnie robiła sobie zdjęcia z uczestnikami

Dziękujemy za obecność każdemu z osobna i cieszymy się, że wspólnie możemy budować piękną i pozytywną rzeczywistość. Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom. Dzięki ich zaangażowaniu, całe wydarzenie odbyło się dokładnie tak, jak planowaliśmy, a uśmiechy i komentarze mieszkańców utwierdzają nas w przekonaniu, że SPACER Z UŚMIECHEM, był udaną imprezą. 

Wydarzenie było organizowane w ramach projektu Centra Społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu, wspólnymi siłami mieszkańców, Urzędu Miasta Katowice, animatorów z Centrum Aktywności Lokalnej Zawodzie. 

Finansowane ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

Młodzież stowarzyszenia, która bierze udział w  projektach: Centrum Animacji Młodzieżowej „Kotłownia” i Centrum Społecznościowe w Zawodziu wzięła udział we wspólnej, integracyjnej wycieczce do Ustronia. 

Przygoda w Ustroniu – Równicy rozpoczęła się od przejazdu torem saneczkowym. Następnie integracja i odpoczynek przy ognisku. Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólne gry i wspinaczkę na szczyt Równicy, z którego podziwialiśmy niezastąpioną panoramę Beskidu Śląskiego! 

Wyjazd integracyjny realizowany w ramach zadania Centrum Społecznościowe Zawodzie, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, Urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia

Dla wszystkich młodych ludzi, którzy nie lubią monotonii mamy mix ciekawych propozycji na wakacyjny czas. 

W Centrum Animacji Młodzieżowej „Kotłownia” od początku wakacji stawiamy na ruch, różnorodność, integrację i dobrą zabawę.  Czego chcieć więcej, chyba tylko by w takim momencie czas się zatrzymał. Przed nami wycieczki, wyjścia integracyjne, gry terenowe, kulinarne eksperymenty, gry zespołowe i wiele innych ciekawych propozycji. 

Podczas upałów radzimy sobie wychodząc nad wodę lub organizujemy wielką wodną bitwę balonową, która nie ukrywamy daje wszystkim wiele radości nie tylko ze względu na ochłodzenie;)

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap.

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych stowarzyszenia.

1 lipca młodzież z naszego Stowarzyszenia zakończyła cykl szkoleń w ramach Akademii Młodego Animatora.

Podczas spotkań prowadzonych przez doświadczoną animatorkę Magdalenę Pietnoczkę – właścicielkę firmy Warsztat-on, młodzi ludzie mogli doświadczyć na własnej skórze jak to jest zaplanować, przygotować i zrealizować animację, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Zajęcia, w których uczestniczyli krok po kroku wprowadzały ich w kolejne etapy pracy animatora. Przez te intensywne, acz bardzo wartościowe 15 godzin wspólnej pracy, młodzi ludzie poznali tajniki dobrej animacji. Przekonali się jak ważna w tej pracy jest komunikacja – aby wszystko wyszło dobrze, potrzebujemy dotrzeć do sedna.

W szkoleniach kolejno pojawiały się tematy takie jak:

  • Animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Tańce i zabawy animacyjne
  • Radzenie sobie z porażką
  • Jak stworzyć coś z niczego – upcykling w praktyce animacyjnej
  • Muzyka, scena, mikrofon – wystąpienia publiczne

Zajęcia warsztatowe pozwoliły uczestnikom wczuć się w rolę zarówno prowadzącego, jak również dziecka, które może być uczestnikiem animacji. Dzięki tym doświadczeniom bez problemu poprowadzą każdą zabawę oraz z pewnością stawią czoła możliwym problemom technicznym czy organizacyjnym.  

Wyposażeni w wiedzę z Akademii Młodego Animatora, mogą ruszać w animacyjny świat bez obaw i z pełnym zaangażowaniem!

Wszystkim uczestnikom szkoleń gratulujemy ukończenia Akademii Młodego Animatora! Trzymamy kciuki za Wasze animacje! 

Działanie realizowane w ramach projektu Centrum Społecznościowe Szopki w Szopienicach – II etap oraz Projektu Centra Społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu.

Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej, urzędu Miasta Katowice i środków własnych Stowarzyszenia.