O Nas

Wizja

Stowarzyszenie Mocni Razem wspiera i rozwija postawy prospołeczne oraz aktywność obywatelską. Kreuje zmiany i nadaje KOLOR społecznościom lokalnym.

Misja

Wspieramy indywidualne osoby oraz społeczności w rozwoju, kreowaniu rzeczywistości, zmieniania siebie i świata na lepszy.

Zespół Stowarzyszenia Mocni Razem

My – różnorodni, o różnym bagażu osobistych i zawodowych doświadczeń wynikających z różnicy wieku, zawodów, miejsc pracy, osobowości, temperamentów. Łączy nas podobna wrażliwość i otwartość na potrzeby ludzi. Spotkaliśmy się w różnym czasie, przy różnych działaniach, poznaliśmy i nadal poznajemy swoje mocne i słabe strony. Podejmujemy nowe wyzwania, realizujemy kolejne projekty, rozwijamy siebie i stowarzyszenie.

Agnieszka Rzepecka

Prezes Stowarzyszenia

Pasjonatka, od załatwiania spraw niemożliwych i trudnych do załatwienia. Potrafi być uparta i konsekwentna dzięki temu realizuje większość swoich zawodowych planów. Posiada rzadką umiejętność efektywnego działania w sytuacjach kryzysowych i pod presją czasu.
Odeszła po 20 latach z pracy na etacie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach przekonana, że chce kreować rzeczywistość i wdrażać model organizowania społeczności lokalnej. Swoją aktywność społeczną zaczynała wiele lat temu od wolontariatu, dlatego wie, jak pozytywnie takie doświadczenie kształtuje młodego człowieka.
Z wykształcenia pedagog, od 2007 roku zajmuje się organizowaniem społeczności lokalnej, jest członkiem Ogólnopolskiego Forum Organizatorów Społeczności Lokalnej działającym przy Stowarzyszeniu CAL z Warszawy. Współtworzyła Strategię Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2016-2020. Wyróżniona w 2011 roku za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Kontakt: a.rzepecka@mocnirazem.org

Beata Laska

Beata Laska

Wiceprezes Stowarzyszenia

Realistka i pragmatyk, najpierw rozważa wszystkie opcje potem podejmuje decyzje, ale jak już coś postanowi potrafi być wytrwała i konsekwentna. Kreatywna, lubi włączać się w działania poza schematami, jak coś robi to perfekcyjnie i do końca, bo inaczej po prostu nie potrafi.
Od wielu lat zawodowo pracuje z dziećmi i młodzieżą, zaczynała od harcerstwa i prowadzenia drużyny, chyba wtedy przekonała się, ze chce być pedagogiem. Studia pedagogiczne na kierunku opiekuńczo-wychowawczym uzupełniła podyplomową terapią psycho-pedagogiczną. Łączy pracę pedagoga szkolnego z prowadzeniem i pracą w stowarzyszeniu.
Posiada również uprawnienia doradcy zawodowego uważa, że młodzież powinna nabywać umiejętności społeczne, w czym bardzo pomaga aktywność w ramach wolontariatu.
Za pracę wychowawczą z młodzieżą otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Kontakt: b.laska@mocnirazem.org

Ala Król

Alicja Król

Członek Stowarzyszenia

Urodziła się w Szopienicach, tu też mieszka i pracuje do dziś.
Ma wspaniałą, trochę szaloną rodzinkę. Jest szczęśliwą mamą dorosłego już syna.
Od  ćwierć wieku pracuje w szkole z dziećmi – co sprawia jej dużą radość.
Z Mocnymi Razem związana od samego początku  ich powstania. Uczestniczyła w wielu projektach stowarzyszenia. Była między innymi animatorem w projekcie Dzielnicowa Akademia Seniora, w którym prowadziła Kawiarenki Sąsiedzkie dla seniorów, zajmowała się Dzielnicową Akademią
Wolontariatu w ramach, której angażowała seniorów w działania prospołeczne.

Czerwińska Lubczyk

Agnieszka Czerwińska - Lubszczyk

CZŁONEK STOWARZYSZENIA

Dociekliwa, bezpośrednia i otwarta. Nie lubi zostawiać spraw niezamkniętych. Pasjonatka nart biegowych i spacerów po górach.

Współpracę z Agnieszką Rzepecką i Beatą Laską rozpoczęła w 2007 roku, jako wolontariuszka. Zajmowała się organizacją i promocją wolontariatu w środowisku lokalnym, prowadziła zajęcia oraz spotkania edukacyjne dla młodzieży, pełniła rolę opiekuna w trakcie wyjazdów integracyjnych oraz spotkań wolontariuszy z podopiecznymi, pracowała z młodzieżą, jako animator lokalny wspierający młodzież w podejmowanych inicjatywach.
Członek stowarzyszenia, fundraiser, koordynator projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunku zarządzanie oraz studia trzeciego stopnia na Politechnice Śląskiej. Związana z Akademią Techniczo-Humanistyczną w Bielsku-Białej.  Interesuje się zagadnieniami z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. Stale podnosi poziom wiedzy oraz umiejętności biorąc udział w szkoleniach /webinariach/wykładach z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej, funduszy europejskich i projektów dofinansowywanych ze środków UE.

Aktualnie w Stowarzyszeniu odpowiada za działania z zakresu compliance oraz monitoring merytoryczny i finansowy projektów.

Justyna Niedzwiedzka

Justyna Waluś

Członek stowarzyszenia

Mało rzeczy stanowi dla niej problem, naładowana pozytywną energią do świata i ludzi. Potrafi być spontaniczna, ale jak trzeba to poorganizowana. Odnajduje się w każdej sytuacji, nie boi się nowych wyzwań. Rowerem przemierzyła Islandię udowadniając, że kobieta wcale nie zabiera na wakacje dużo bagażu.
Z wykształcenia psycholog pracuje zarówno z nastolatkami, jak i przedszkolakami, stale podnosi swoje zawodowe kwalifikacje.
W ramach projektu Obywatele Planety A prowadziła z sukcesem Młodzieżowy Klub Aktywności Obywatelskiej, wspólnie z wolontariuszami stworzyła grę planszową.

Autorka projektu Różnice to nie granice.

Katarzyna Masiulanis-Czechowicz

Katarzyna Masiulanis

Członek Stowarzyszenia

Kocha pracę konceptualną, kreatywne wyzwania oraz życie. Jednakże nie tylko to rozumiane w wymiarze indywidualnym, lecz przede wszystkim to, które występuje w grupach złączonych więziami społecznymi. Uważa, że wspieranie tej właśnie witalności to ogromny przywilej człowieka, dlatego też od czasów nastoletnich jest praktycznie nieprzerwanie związana z różnego typu organizacjami społecznymi (NGO).

Swoją przygodę ze Stowarzyszeniem kontynuuje od 2014, wspierając je głównie w działaniach marketingowych, koncepcyjnych, ewaluacyjnych. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem warsztatów i szkoleń.” 

Aktualnie w Stowarzyszeniu pełni rolę członka komisji rewizyjnej.

Agelika Finkas

Angelika Buda

Członek Stowarzyszenia

Zawsze uśmiechnięta i życzliwie nastawiona do ludzi, łatwo nawiązuje kontakty zarówno z młodzieżą, jak i seniorami. Optymistycznie nastawiona do świata, podejmuje nowe wyzwania i stale się uczy. Jej historia jest przykładem na to, że wolontariat może być drogą do zatrudnienia. Zaczynała od wolontariatu, teraz już zawodowo związana ze stowarzyszeniem. Lubi i nie boi się wyzwań, dlatego ma na swoim koncie różnorodne doświadczenia zawodowe. Była koordynatorem projektu,  animatorem w projekcie senioralnym, prowadziła Klub Mam.
Bliski jej sercu jest zwłaszcza wolontariat. Aktualnie współpracuje z młodymi wolontariuszami zaraża ich pozytywną energią i motywuje do działania. Wie, że jeśli chce się osiągnąć wyznaczony cel, to nigdy nie należy się poddawać nawet  w trudnych sytuacjach.
Z wykształcenia pedagog, niebawem również terapeuta pedagogiczny. 

Kontakt: a.buda@mocnirazem.org

Alicja Tomżyńska

Alicja Tomżyńska

Członek Stowarzyszenia

Zaangażowana, sumienna i życzliwie nastawiona do ludzi. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku psychologia. Ukończyła również studia licencjackie z filologii angielskiej, zdobywając uprawnienia do nauczania języka angielskiego. Do stowarzyszenia trafiła na ostatnim roku studiów jako stażystka, obecnie kontynuuje swoją przygodę jako pracownik. 

Od dziecka związana z różnymi stylami tańca, sportem, ruchem – posiada uprawnienia instruktora fitness. Aktywność fizyczna jest tym, co daje jej energię do działania. Podczas zajęć z młodzieżą stara się zachęcać grupę do tańca i zabaw ruchowych. Zazwyczaj spokojna, lubi działać według określonego planu, ceni rutynę, chociaż coraz częściej pozwala sobie na spontaniczność. 

Lubi pracować z młodzieżą, dobrze odnajduje się także w roli organizatora. Ważny jest dla niej kontakt z innymi ludźmi. 

Prywatnie miłośniczka spacerów, kontaktu z naturą i swojego psa Flokiego. Chętnie odwiedza ciekawe miejsca i próbuje nowych aktywności. 

Kontakt: a.tomzynska@mocnirazem.org

Małgorzata Szymańska

Małgorzata Szymańska

Członek Stowarzyszenia

Zawodowo – psycholog. Cieszy ją praca z ludźmi, zarówno szkoleniowa jak i oparta na dawaniu indywidualnego wsparcia, Gdy nie zajmuje się pomocą psychologiczną, tworzy tabele, zestawienia i grafiki, gdyż przekonała się, że praca z dokumentem pozwala jej poukładać myśli i zrelaksować się. Prywatnie fan podróży, który każdego roku czeka na wymarzony urlop w nowym zakątku świata. Przez większość czasu lubi aktywność, sport i wyzwania, za to wieczorem wychodzi z niej domator, który ceni sobie relaks, ciepłą herbatę i dobrą książkę. Za życiowy sukces uznaje zgromadzenie wokół siebie dużego kręgu życzliwych ludzi, znajomych i przyjaciół, którzy są źródłem zarówno wsparcia jak i doskonałej zabawy.

Ze Stowarzyszeniem związana od 2019 roku. Pracowała jako psycholog w Projekcie Centrum Animacji Młodzieżowej w Szopienicach- I etap. Była animatorem i koordynatorem w projekcie Centra Społecznościowe w Śródmieściu i Zawodziu.

Dołącz do nas - zapraszamy!

Jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chcą wspierać ludzi w kreowaniu i zmienianiu swoich lokalnych społeczności, a także towarzyszyć młodym ludziom, którzy poprzez wolontariat, w praktycznym działaniu pomagają ale też nabywają ważne umiejętności społeczne.

Członkowie Honorowi Stowarzyszenia

  • Pani Małgorzata Izydorczyk
  • Pan Stefano Buffon
  • Pani Barbara Wocław
  • Pani Barbara Adamczyk
  • Krzysztofa Nowosielski
  • Paweł Gaszczyk
  • Halina Skrzypek